Niejednokrotnie mówiliśmy tutaj o raku i o diecie jako jednym z elementów leczenia. Zawsze kiedy chcemy się czegoś dowiedzieć szukamy informacji od fachowców. Niewątpliwie jeśli mówimy o raku i diecie takim fachowcem jest Charlotte Gerson, córka jednego z kilku fachowców w tej dziedzinie- Maxa Gersona.

Bardzo pocieszającą i niewątpliwie ważną rzeczą jest fakt, że wszystko to co daje nam pewność w dążeniu lub utrzymaniu zdrowia jest bardzo proste i nie potrzeba wykształcenia medycznego żeby to zrozumieć i wprowadzić w życie. Tak na prawdę wszystko co ma nam pomagać jest proste i potrzeba tylko zdać sobie z tego sprawę.
Charlotte Gerson porusza kilka istotnych tematów o których powinniśmy wiedzieć żeby wiedzieć jak sobie pomóc.

Rak nie jest niczym niebezpiecznym to tylko tak się go kreuje (zupełnie niepotrzebnie zresztą) ale jedna zmiana dotycząca diety- czyli sposobu odżywiania może zmienić bardzo wiele. Jeśli organizm dostaje odpowiedniego „paliwa” będzie pracował na optymalnym poziomie. Dobrze wiemy, że organizm posiada zdolności samoleczenia tak więc należy zdać sobie sprawę z tego, że musimy o niego dbać i dlatego właśnie odżywiać go z dbałością.

Tyle mojego wstępu tak więc zapraszam do wysłuchania Pani Charlotte Gerson.