Często trudno jest nam uwierzyć w to, że nasze myśli kształtują to jak wygląda nasza rzeczywistość.

Uważamy, że powód, dla którego w naszym życiu mają miejsce różnego rodzaju okoliczności, jest „poza nami”, gdzieś na zewnątrz, podczas gdy owe „na zewnątrz” jest odzwierciedleniem naszych myśli.

Choroby to również rzeczywistość jaka została zdeterminowana poprzez konkretne myśli, choć często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że tak właśnie jest.

Pan Janusz Imiołczyk wyjaśnił to – według mnie – świetnie w poniższym video…

Jak nasze myśli stwarzają naszą rzeczywistość a więc także choroby

Jak widzisz, nasz umysł ma ogromną moc, choć większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy i co bardzo ważne – żyjemy w oparciu o myśli, które nam nie służą.

Dbanie o nasz umysł a konkretniej o to, żeby nie było w nim negatywnych i ograniczających myśli jest więc sprawą kluczową.

Jest ku temu wiele różnych sposobów ale tym co w tej chwili wydaje się być najistotniejsze, to fakt, żeby:

  • nie rozpamiętywać wciąż na nowo przeszłości
  • nie myśleć z obawami o przyszłości
  • żyć TERAZ, w chwili obecnej i starać się wykonywać każdą, nawet najprostszą czynność, skupiając na niej całą swoją uwagę

Nie wiem czy to zauważyłeś ale nasz umysł lubi tworzyć różnego rodzaju scenariusze, w oparciu o to co wiemy i czego doświadczyliśmy a jeśli są to negatywne myśli to wcześniej czy później staną się one naszą rzeczywistością.

Można to jednak zmienić. Można świadomie przestać skupiać uwagę na tym, co podsuwa nam nasz umysł.

Kwestia bowiem polega na tym, czy pozwolimy aby to nasz umysł kierował nami, kreując naszą rzeczywistość w oparciu o to co już „wie” czy może jednak usuniemy to co w tym umyśle negatywne i zaczniemy żyć chwilą obecną.

Wiem, że to nie jest łatwe ale czy mając świadomość tego jaki wpływ mają na nasz nasze myśli, nie warto tego zrobić?

Decyzja w tej kwestii należy już do Ciebie a ja mam nadzieję, że te informacje pozwolą Ci powiększyć Twoją świadomość i że dzięki temu Twoja rzeczywistość stanie się lepsza.

Jeśli uważasz, że warto, podziel się tym postem z innymi i zostaw swoją opinię w komentarzach.